Zlato 1769.30 $/Oz
Stříbro 22.25 $/Oz
Platina 1003.85 $/Oz
Paládium 1900.67 $/Oz
Zlato Mince

Stříbro

 

Stříbro, chemická značka Ag (lat. Argentum) je ušlechtilý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Slouží jako součást různých slitin pro použití v elektronickém průmyslu, výrobě CD i DVD nosičů a šperkařství, jeho sloučeniny jsou nezbytné pro fotografický průmysl.

Využití stříbra

Elementární stříbro je v praxi využíváno především pro své unikátní fyzikální vlastnosti – vynikající elektrickou a teplotní vodivost, relativně dobrou chemickou stabilitu a odolnost vůči vlivům okolního prostředí a vysokou odrazivost pro viditelné světlo. Uplatní se zde jak kovové elementární stříbro, tak především jeho slitiny s dalšími kovy.

Stříbro, podobně jako zlato, bylo považováno od starověku za platidlo (Mezopotámie, Pražské groše, stříbrný dolar, …). Stříbro krom své peněžní funkce vždy mělo i významné praktické a později průmyslové využití. Tím se podstatným způsobem odlišovalo od zlata a podobných investic (např. diamantů). Tato vlastnost na jedné straně způsobuje větší volatilitu stříbra, nabízí ale zajímavější možnosti zhodnocení.

V současné době je stříbro investory vnímáno na pomezí průmyslového a drahého kovu. Se zhoršující se globální ekonomickou situací lze očekávat jeho příklon ke vnímání stříbra jako drahého kovu. Investoři ho pomalu začínají nakupovat jako ochranu před ekonomickými problémy. V takovém případě má však význam kupovat zejména fyzické stříbro, nikoliv investovat nepřímo (rozdíl níže). Vzhledem ke velmi omezené nabídce je proto možný výraznější dlouhodobý tlak na cenu kovu.


Základní fyzikálně - chemické vlastnosti stříbra

Značka: Ag
Bod tání: 961,8 °C
Elektronová konfigurace: Kr 4d10 5s1
Atomové číslo: 47
Chemická řada: Přechodný kov
Atomová hmotnost: 107,8682 u 

- Návrat na slovník numismatických pojmů

Příbuzná témata :
 - Alchymie

Klíčová slova :
Stříbro . Alchymie . Investiční Stříbro . Zlatnictví

Prameny :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Stříbro
 

 

 

PROČ INVESTOVAT DO STŘÍBRA?
1.
Stříbro znamená jistotu. Stříbro je trvalá hodnota, která chrání Vaše jmění před inflací i v hospodářsky složité době.
2. Stříbro je garantem likvidity. Obchoduje se s ním na celém světě 24 hodin denně.
3. Stříbro nabízí dlouhodobou stabilitu 
i přes výkyvy v denní ceně.
4. Stříbro uchovává vysoké hodnoty v malých množstvích.
5. Stříbro znamená pro svou stálou dílčí prodejnost trvalou flexibilitu.
6. Stříbro je nezávislé na vládních systémech, na kapitálové hodnotě firem.
7. Stříbro je téměř nezničitelné.

Proč je Stříbro pro investory TAK zajímavé?
V současné době je fyzické držení stříbra pro investiční účely nejvíce rozšířené v USA, na Středním východě a v některých asijských zemích.

V Evropě jsou pak na předních místech severské státy. V ČR dosud investoři upřednostňovali více zlato.

Z důvodů vývoje poměru cen těchto dvou drahých kovů celosvětovému růstu popularity investičního stříbra se ale začíná i u nás stav pozvolna měnit.Stříbrné slitky ( Cihly )

 


Cena stříbra
     
Aktuální Cena stříbra
dnešní cenu stříbra zjistíte zde
cena stříbra
v USD
 

 
I Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2022 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.