Zlato 1944.07 $/Oz
Stříbro 23.50 $/Oz
Platina 1012.40 $/Oz
Paládium 1439.18 $/Oz
Zlato Mince

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Společnosti Zlaté Mince Numismatika

ZLATÉ MINCE - NUMISMATIKA NABÍZEJÍ EXKLUZIVNÍ MEDAILE NAVRŽENÉ BLANKOU MATRAGI
  
Praha/ Exkluzivní novinkou v nabídce společnosti Zlaté mince – Numismatika se stávají stříbrné kolorované medaile navržené Blankou Matragi. Světově proslulá návrhářka na nich postupně představí úspěšné modely svých šatů. Medaile razí Pražská mincovna, první z nich se na trhu objeví už v říjnu.

Lícní strany medailí budou zobrazovat slavné vzory šatů módní návrhářky Blanky Matragi, rub ozdobí detaily těchto luxusních modelů. Pražská mincovna použije při barvení povrchu medailí, jako první v České republice, technologii nanášení barev tamponovým tiskem.

Medaile budou raženy v přísně limitovaném počtu 1357 kusů. "Vzhledem ke skutečnosti, že sběratelů je v české republice zhruba třicet tisíc a zájem určitě projeví i lidé, kteří mají blízko módě, byznysu nebo umění, předpokládáme, že náklad bude brzy rozebrán," uvedl Jaroslav Tomanec z ekonomického oddělení společnosti Zlaté mince – Numismatika. Podle něho je tedy velmi pravděpodobné, že na mnoho movitých zájemců se nedostane a tyto exkluzivní medaile budou na sběratelském trhu rychle nabývat na ceně.

Unikátní sada o šesti vzorech je součástí módní kolekce Blanky Matragi. Zájemci si je však už nyní mohou rezervovat na internetových stránkách www.Zlate-Mince.cz.

Jméno Blanka Matragi je ve světě módy uznávaným pojmem. Mezi návrhářskou elitu se tato rodačka ze Světlé nad Sázavou vypracovala díky neobyčejnému talentu, citu pro harmonii, ale i příkladnou pracovitostí. Vystudovala oděvní výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1980 se odstěhovala za svým mužem dr. ing. Makramem Matragim do Bejrútu v Libanonu, kde začala vytvářet první úspěšné návrhy večerních šatů. Šila pro významné podnikatele i arabské princezny a její jméno získávalo na prestiži. Blanka Matragi je nositelkou řady ocenění a titulů. Patří mezi ně například Evropská cena umění, Mezinárodní cena Salvadora Dalího a další. Její autobiografická kniha Blanka Matragi se stala českým bestsellerem roku 2006.

Pražská mincovna se poprvé prezentovala na letošním veletrhu Sběratel. Vedle řady numizmatických skvostů představila také unikátní ražby z drahých kovů ve tvaru poštovní známky. Lákadlem jejího stánku byla i věrná kopie Svatováclavské koruny. Autorskou značkou Pražské mincovny je lví stopa, která symbolizuje českou stopu v bohaté evropské historii.

Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2023 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...