Zlato 1943.65 $/Oz
Stříbro 23.50 $/Oz
Platina 1012.25 $/Oz
Paládium 1439.68 $/Oz
Zlato Mince

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Společnosti Zlaté Mince Numismatika

PRAHA 28. října 2007
INVESTIČNÍ ZLATo SE NYNÍ PRODÁVÁ I V PRAZE

V budově Obecního domu byla 28. října otevřena první reprezentativní prodejna investičního zlata v Praze. Zlaté Mince - Numismatika, prodejce švýcarských zlatých slitků Argor-Heraeus a vydavatel  českých pamětních medailí z drahých kovů tak přináší české veřejnosti možnost nakupovat zlato jednoduše přímo  v Praze. Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci České Mincovny a švýcarského producenta zlatých slitků.
 
Mezi hosty nové prodejny nechyběli ani přední čeští výtvarníci kteří se věnují medailerské tvorbě. Vedle ak. sochaře Zbyňka Fojtů zde byl i ak. sochař Vladimír Oppl, autor nejkrásnější zlaté mince na světě, z jehož dílny pochází mimo jiné i řád T.G.Masaryka, nebo nově vydaná zlatá medaile připomínající 750. výročí založení Menšího Města pražského Přemyslem Otakarem II .

Místo kde dnes stojí Obecní dům má v historii českého mincovnictví mimořádný význam. Nejen, že zde dříve sídlili čeští králové, kterým náleželo svrchované právo razit mince, ale vedle stojící Prašná brána spojovala ve středověku Prahu s jednou z hlavních zemských cest, která vedla do Kutné Hory. Ta byla, díky svému stříbrnému bohatství, největší a nejdůležitější pokladnicí celého království.

Právě zde, v Obecním domě byla 28. října 1918 vyhlášena samostatná Československá republika, která po staletích vrátila Čechům i jejich vlastní měnu a právo razit vlastní mince.

Doposud byly české medaile a zlaté slitky jen doplňkovým sortimentem některých zlatnictví, nebo si je zájemci objednávali přímo v mincovně. Nyní mohou v Obecním domě navštívit specializovanou prodejnu a prohlédnout si více než 900 mincí a medailí z ryzího zlata a stříbra, zlaté cihly i skutečné zlaté nugety pocházející z Austrálie.

Zlaté Mince Numismatika tak reaguje na stále rostoucí zájem Čechů, kteří nakupují zlato nejen jako spolehlivou investici ale i jako originální dárek.
Mám rád ZLATÉ MINCE .CZ
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2023 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...