Zlato 1487.42 €/Oz
Stříbro 22.19 €/Oz
Platina 1028.56 €/Oz
Paládium 2461.40 €/Oz
VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Zlato Mince

Zlaté nugety


Přesto, že je zlato velmi vzácné, bylo patrně prvním kovem, který vůbec člověk objevil. To proto, že zlato se vykytuje v přírodě v řekách nebo na zemi jako zlaté nugety. Zlaté nugety jsou nyní vzácnější než diamanty. Vyskytují se jen při zemském povrchu a lidé jich nachází stále méně. I ty největší objevené již byly přetaveny na zlato.

Ryzost nugetů se pohybuje obvykle mezi 82 % a 97 % zlata. Zbývající část tvoří převážně stříbro. Klenotnící popisuji čistotu nugetů jako 20 - 23 karátů.

I přes svůj neobvyklý původ, většina nugetů objevených před rokem 1990 byla roztavena na zlato. Jen málo nugetů přežilo zlatou horečku. Snadno nalezené byly bez váhání roztaveny na zlato a prodány. Tento osud potkal bez vyjimky i ty největší. 'Welcome Stranger' vážící 2520 uncí, tedy asi 78.38 kb byl roztaven stejně jako všechny ostatní.

Roste proto přirozeně snaha uchovat zlaté nugety jako dědictví pro budoucí generace. Protože každý neget je neopakovatelný originál, staly se zlaté nugety vděčným objektem pro výrobu zlatých šperků. 


Nuget s certifikátem původu

Prameny :
The Perth Mint


 
www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika