UPOZORNĚNÍ: Prodejna Pražské mincovny v Obecním domě (vedle Blanky Matragi) je z důvodu nemoci krátkodobě uzavřena. Rádi Vás obsloužíme v II. patře Obecního domu. Vchod služební vrátnicí.
E-shop Investiční zlato Výkup

VÝKUP INVESTIČNÍHO ZLATA


Vykupujeme investiční zlato. Výkup zlatých slitků u nás probíhá tak  snadno jako jejich prodej. Investiční zlaté mince a slitky, které jste zakoupili u nás můžeme vykoupit obratem za cenu uváděnou na našich stránkách. Vykupujeme nejen námi prodané investiční mince a slitky z produkce certifikovaného švýcarského rafinéra Argor Heraeus SA. Přehled těchto slitků naleznete na této stránce. Akceptujeme i značky PAMP a Münze Österreich. Za individálních podmínek vykupujeme i slitky jiných prodejců. Výkupní cena se mění každý den v závislosti na aktuální ceně zlata. Je uvedena na katalogových listech slitků spolu s prodejní cenou.

Co nevykupujeme vůbec.
Nevykupujeme zlaté šperky, prsteny, náramky, zlomkové zlato, úlomky zlatých mincí apod. Nevykupujeme ani zlaté mince nižší ryzosti než 900 tisícin. Nevykupujeme taktéž surové zlato v žádné formě, ani ve formě slitku. 
 

Každý výkup investičního zlata má čtyři fáze. Jde o předání, kontrolu, fixaci a výplatu. Jejich průběh se však liší dle rozsahu a původu vykupovaného investičního zlata:  

VÝKUP ZLATA DO VÝŠE 25.000 KČ

1. Přineste své slitky do naší provozovny. 
Menší výkup slitků do hodnoty 25.000 Kč realizujeme stejně snadno a rychle jako jejich prodej. Zboží můžete přinést osobně do prodejny v Praze nebo ve Vsetíně. Termín schůzky si dohodněte s našimi pracovníky předem. (Kontaktní údaje) Zboží můžete po dohodě taky zaslat na vsetínskou adresu jako cenné psaní pojištěné na předpokládanou hodnotu. Bezpečnostní obálky spolu s pokyny k odeslání cenného psaní obdržíte na každé pobočce české pošty.

2. Kontrolu zboží provedeme na místě nebo v den kdy obdržíme Vaši zásilku.
Během kontroly je prováděno určení zboží, kontrola ryzosti a stavu zboží. Předložené zboží musí splňovat předepsané parametry a musí být ve stavu schopném dalšího prodeje. Chybějící nebo poškozený certifikát, poškození originálního balení apod. může vést k snížení výkupní ceny. Kontrola ryzosti se provádí laboratorně nedestruktivním způsobem. Předložením příp. zasláním zboží ke kontrole nevzniká nárok na provedení výkupu.

3. Fixace ceny probíhá dle cen platných v okamžik provádění výkupu.
Výkupní ceny se mění i několikrát denně. Proto je možné že v okamžik kdy zboží předložíte k výkupu bude cena jiná než v okamžik kdy se k prodeji rozhodnete. Popis zboží i potvrzená cena jsou součástí jednoduché kupní smlouvy. Pokud jste zboží zaslali poštou, použije se cena platná v okamžik doručení zásilky.
  
4. Výplatu provádíme na místě v hotovosti.
Pokud jste zboží k výkupu zaslali cenným psaním, v průvodním dopise uveďte prosím kontaktní údaje nutné k vyplacení výkupní částky. Především telefonní kontakt, a přesné bankovní spojení.
Pokud chcete zaslat hotovost poštovní složenkou, uveďte Vaši adresu. I v tomto případě provádíme úhradu ihned, termín připsání platby na Váš účet je však obvykle o 2-3 dny později, dle Vaší cílové banky.
VÝKUP ZLATA NAD 25.000 KČ

1. Dohodněte si termín předání zboží.
Stejně jako prodejní i výkupní cena se neustále mění. Rozhodnete-li se vaše slitky prodat za aktuální cenu, dohodněte si termín předání zboží ke kontrole. Doporučujeme Vám tak učinit písemnou formou faxem nebo elektronickou poštu. Vedle kontaktních údajů musí nabídka odprodeje  obsahovat specifikaci slitků/mincí a jejich počet. Můžete vyplnit např. tento formulář "Soupis_slitku.xls" a zaslat jej faxem na číslo 575 755 599 (provozovna Vsetín) případně na 222 322 244 (provozovna Praha). Urychlíte tím zpracování Vašeho prodeje.

2. Kontrolu zboží provedeme na místě.

Během kontroly je prováděno určení zboží, kontrola ryzosti a stavu zboží. Předložené zboží musí splňovat předepsané parametry a musí být ve stavu schopném dalšího prodeje. Chybějící nebo poškozený certifikát, poškození originálního balení apod. může vést k snížení výkupní ceny. Kontrola ryzosti se provádí laboratorně nedestruktivním způsobem. Předložením zboží ke kontrole nevzniká nárok na provedení výkupu.

3. Fixace ceny probíhá dle cen platných v okamžik provádění výkupu.
Výkupní ceny se mění i několikrát denně. Proto je možné že v okamžik kdy zboží předložíte k výkupu bude cena jiná než v okamžik kdy se k prodeji rozhodnete. Popis zboží i potvrzená cena jsou součástí jednoduché kupní smlouvy.  

4. Výplatu provádíme bezhotovostním způsobem.

Úhradu provádíme prostřednictvím KB ve lhůtě do 10 pracovních dnů, termín připsání platby na Váš účet však může být o 2-3 dny později, dle Vaší cílové banky.

VYKUPUJEME I NUMISMATICKÉ SBÍRKY

Československé, české i slovenské zlaté mince
jsou mezi sběrateli ceněné mnohem více než zlato jako takové. Vykupujeme zlaté mince české i slovenské státnosti od roku 1918. Nabízíme ocenění, výkup nebo zprostředkování prodeje Vaší sbírky nebo dědictví. Více informací naleznete na této stránce .

DOTAZY K VÝKUPU  ZLATA:

Lze prodat zlato anonymně?
Bohužel toto není možné. S každým výkupem se uzavírá jednoduchá kupní smlouva. Proto při prvním odkupu vyžadujeme předložení osobních dokladů a pořizujeme jejich kopii.

Vykupujete i jiné slitky?
Můžeme vykoupit i slitky jiných renomovaných výrobců než námi nabízené Argor-Heraeus ve váze 1 OZ a vyší. Výkupní cena však v tomto případě musí pokrýt navíc další náklady na distribuci slitků do zahraničí, jinou výkupní cenu u  zahraničních obchodníků a je proto nižší než u námi prodávaných slitků, se kterými obchodujeme pravidelně. Výkupní cena a podmínky se proto stanovují individuálně.

Jaká je výkupní cena slitku od českého producenta?
Vždy výrazně nižší než v případě švýcarských slitků Argor-Heraeus. Nejedná se vlastně o investiční zlato. U nás ani na Slovensku není znám producent jehož slitky by byly akreditovány na mezinárodním trhu se zlatem. Proto nemohou být takové slitky považovány za investiční zlato. Nevztahují se na ně tedy ani ty ustanovení zákona o DPH, které by je od této daně osvobodily. Neinvestiční zlato je přitom i nadále zdaněno sazbou 21 procent. Výkup takovýchto "domácích" slitků neprovádíme.

Vykoupíte slitky nebo mince, které byly zakoupeny u jiných prodejců?
Zboží, které jste zakoupili u jiných prodejců kteří Vám nemohou nabídnout stejný servis vykupujeme pouze za splnění dalších podmínek a výkup probíhá déle. Výkupní cena je orientačně o 4 procenta nižší než v případě námi prodaných slitků či mincí u nichž nemusíme kontrolu provádět.

Je nutné dokládat nabývací titul?
U zboží, které jste zakoupil u nás to není nutné.

Kde najdu výkupní cenu?
Přehled výkupních cen najdete na katalogovém listu konkrétního slitku nebo taky na této stránce

Vykupujete i jiné mince?
Vykupujeme zlaté mince české i slovenské státnosti od roku 1918. Nabízíme ocenění, výkup nebo zprostředkování prodeje Vaší sbírky nebo dědictví. Více informací naleznete na této stránce .
Můžete mi zaslat peníze do zahraničí?
K provedení platby do zahraniční banky musíme znát IBAN a BIC kód. Taktéž adresu Vaší a adresu vaší  banky. Poplatky za provedení platby se účtují jako sdílené (SHA). Tzn. poplatky KB na vrub našeho účtu, poplatky vaší banky na vrub Vašeho účtu.

Proč nevykupujete všechno zlato?
Neprovádíme rafinaci zlata. Obchodujeme jen s investičním zlatem. Tzn. s mincemi a slitky vysoké ryzosti od vybraných producentů. Investiční zlato je na rozdíl od šperků osvobozeno od DPH. Proto je i jeho výkupní cena vyšší než výkupní cena šperků.

Kde tedy mohu prodat zlato a mince s nimiž vy neobchodujete?
Nejpohodlnější je obrátit se na běžné zlatnictví ve vašem okolí. Šperky a zlomkové zlato k rafinaci vykupují i některé bazary nebo zastavárny.


Prodej investičního zlata
Vše o nákupu investičního zlata
Investiční zlato legálně a bezpečně.
Kvalita
Zlaté mince Numismatika
značka kvality
Certifikace
Švýcarská certifikace
pro všechny slitky z naší nabídky.
Obecní dům
Praha, Obecní dům, 2. patro
Prodejna numismatiky
+ GARANCE PŮVODU
Jsme přímí dovozci. Zprostředkovatelé nakupují u nás.

+ GARANCE RYZOSTI
Pouze zlato nejvyšší ryzosti je osvobozeno od DPH!

+ GARANCE VÝKUPU
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

16 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2019 Zlaté mince - Numismatika