Zlato 1785.45 $/Oz
Stříbro 24.37 $/Oz
Platina 1055.66 $/Oz
Paládium 2083.53 $/Oz
UPOZORNĚNÍ: Vážení klienti, vzhledem k extrémní poptávce po veškerém nabízeném zboží a vytíženosti oddělení expedice, může dojít k mírnému prodloužení termínu dodání zboží. Děkujeme za pochopení.
Zlato Mince

ČÍSLOVÁNÍ MINCE
Z každé mince může vzniknout unikát.Číslování mincí na jejich hranu je rozšířený a oblíbený způsob, jak zvýšit jejich sběratelskou hodnotu. Každá mince označená pořadovým číslem ražby se tak stává jedinečným, nezaměnitelným, unikátním kusem. Čím nižší číslo, tím atraktivnější exemplář.

Ukázka vlisování textu na hranu mince
Ukázka vlisování textu na hranu mince


Plocha hladké hrany mince poskytuje prostor i pro umístění krátkého textu. Ten se vlisuje na speciálním pneumatickém zařízení po obvodu mince. Text se přenáší ze speciálního, jednoúčelového razníku. Bývá to nejčastěji jméno firmy, nebo její motto.

Na hranu lze rovněž umístit puncovní značku i odpovědnostní značku výrobce, tak aby nebyly rušivým prvkem výtvarné kompozice.

Číslování na hranu lze využít pro mince průměru 34 mm a více. Pouze v těchto formátech poskytuje hrana dostatečný prostor pro umístění čísel a textu.

K číslovaným mincím se samozřejmě dodává i číslovaný certifikát.

Ukázka razidla pro číslování v ploše
Ukázka razidla pro číslování v ploše


Číslování v mincovní ploše je možné i u menších, dukátových formátů mince. Pro každou minci se však musí vyrobit nové razidlo s jedinečným číslem.

Ukázka číslování mince na hranu
Ukázka ručního číslování mince na hranu

Tato etapa trvá obvykle: 1 TÝDEN


www.Zlate-Mince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2021 Zlaté mince - Numismatika